Rozrywka dla kota – jak bawić się z kotem?

Koty to zwierzęta, które potrafią same zadbać o siebie. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy je całkowicie ingerować. Jeśli chcemy, by nasz pupil był szczęśliwy – powinniśmy zapewnić mu solidną dawkę rozrywki. Jak to zrobić? Poznaj dziesięć sposobów na umilenie czasu Twojemu kotu.

 1. Relaksacyjna muzyka
  Jeśli zostawiasz swojego kota samego w domu to dobrym pomysłem na relaks będzie… włączenie muzyki relaksacyjnej lub pozostawienie włączonego telewizora. Kot, mimo, że nie wykazuje większego zainteresowania odbiornikami – uwielbia słuchać. Pamiętaj jednak, by dźwięki nie były zbyt głośne.
 2. Drapak, czyli akcesorium każdego kota
  Drapak to nic innego jak zabawka, która pozwala kotu na świetną zabawę. Pokaż swojemu pupilowi, że to jego miejsce, z którym może zrobić dosłownie wszystko. Nie tylko zagwarantujesz mu świetną rozrywkę, ale oszczędzisz także swoje meble.
 3. Zainteresuj kota zwierzętami za oknem
  Chcesz, aby Twój kot był zaciekawiony i zainteresowany? Pokaż mu psa sąsiada za oknem lub ustaw karmnik dla ptaków na balkonie – szybko zobaczysz, że wysiadywanie na parapecie będzie jego ulubionym zajęciem.
 4. Ukryj zabawki kota
  To, co Twój kot ma na co dzień – jest dla niego mniej atrakcyjne. Poukrywaj jego zabawki w różnych miejscach, a zobaczysz, że kiedy je znajdzie – zainteresuje się nimi znacznie bardziej.
 5. Zadbaj o towarzystwo
  Jeśli pozostawiasz kota na wiele godzin w domu, to powinieneś wiedzieć, że ta samotność może być doskwierająca. Rozwiązaniem może być… drugi kot. Pamiętaj jednak, że jest to opcja ryzykowna – domownik niekoniecznie może zareagować odwrotnie, aniżeli oczekujemy.
 6. Wyprowadzaj/Wychodź z kotem na dwór
  Najlepszą rozrywką dla kota jest po prostu… poznawanie nowych miejsc. Zadbaj o to, aby Twój pupil wychodził często na dwór. Życie w czterech ścianach może być dla niego nudne.
 7. Nie popadajcie w rutynę
  Życie kota powinno być stale urozmaicane. Nie może polegać tylko i wyłącznie na piciu, jedzeniu i spaniu. Wszak, to z całą pewnością nie sprawi, że nasz pupil będzie szczęśliwy. Serwuj mu nowe rozrywki, zabawy, przekąski i miejsca. Pozwól mu czerpać z życia tyle ile się da.
 8. Zawsze znajduj czas dla swojego pupila
  Twój kot wydaje się niezbyt zainteresowany rozrywką? Siedzi w kącie i jest niezbyt zainteresowany jakąkolwiek aktywnością? To tylko złudzenie! Złap jego ulubioną zabawkę, a szybko zobaczysz jak potrafi być pobudzony.
 9. Dbaj o jego dietę
  Nie jest to co prawda rozrywka, ale… sprawia, że kot będzie znacznie szczęśliwszy. Zresztą, doskonale wiesz jak zachowuje się Twój pupil kiedy otworzysz lodówkę lub szafkę z jego jedzeniem…
 10. Zadbaj o solidne legowisko
  Kot musi mieć swoje miejsce w domu. Jeśli cały czas się przemieszcza, skacze po meblach i nie może znaleźć swojego kąciku, oznaczać to może że po prostu jest nieszczęśliwy.

Mówi się, że kot zmęczony to kot szczęśliwy. Jest w tym sporo prawdy! Pamiętać należy również, że kot znudzony, mało ruchliwy – wykazuje większą tendencję do psocenia i zachowań destrukcyjnych. Dlatego też, dla swojego, jak i jego dobra – powinieneś/powinnaś dbać o jego rozrywkę każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *